• אהרוני בניה ושיפוצים
  • אביחי: 054-900-63-07
  • aharonyltd@gmail.com

תוספת לבניה

המשפחה מתרחבת הבית הופך להיות צר וצפוף ? זקוקים לעוד חדר בבית? לא יודעים איך לבצע את השינוי למבנה הקיים ? שינויים שונים בחיים מעוררים לבצע שינוי בבית, הרחבתו והגדלתו, הוספת חדר או הגדלת חדר ועוד. הנה הגיע הזמן לבצע תוספת לבניה.

תוספת לבניה היא זולה יותר מאפשרויות אחרות כמו מעבר לדירה. כמו כן, דווקא בשל העובדה שמעוניינים בעבודה מצומצמת ככל האפשר כשרוב הבית נשאר כפי שהוא, העבודה צריכה להיות מקצועית איכותית ומדוייקת כאחד, עם תכנון ועיצוב נכון הלוקח בחשבון את צורת המבנה הקיים ומתכנן את התוספת שתצריך שינויים מעטים ככל האפשר אך תשמור על יופיו של המבנה.

מעוניינים בתוספת לבניה ?

לפני תכנון התוספת עצמה יש לבדוק האם ניתן לבצע תוספת לבניה עבור המבנה הקיים. בשביל כך יש לבצע בדיקה של זכויות הבניה של המבנה. זכויות הבניה מפורטות בתב"ע- תכנית בניין עיר. במידה וישנן זכויות במבנה שלא נוצלו יש לבקש היתרים מהוועדה המקומית לתכנון ובניה. התהליך לקבלת אישור לבניה אינו מהיר בדרך כלל ויכול לקחת תקופה ארוכה. כדאי לקחת זאת בחשבון כשמעוניינים לבצע הרחבה בבית.

הבקשה לתוספת צריכה להיות על ידי מהנדס בניין ואדריכל שיכין תכנית מפורטת הכוללת את כל החומרים הנדרשים לבניה, אופן הבניה, חישובים הקשורים לבניה ועוד. אם מדובר בדירה בבית משותף צריכה להיות גם הסכמה של רוב מצד השכנים. רק כך ניתן יהיה לקבל אישור.

הרחבת מבנים

כעת הזמן להוציא לפועל את התוספת לבניה ולבחור קבלן בניין אמין ומקצועי ואיכותי בתחום. חשוב לפנות לקבלן בניין אשר מנוסה בתחום תוספות בניה. בניגוד לבניית מבנה חדש, , כאן צריך להתחשב במבנה הקיים ולהקים את התוספת ללא גרימת נזק למבנה הקיים. שכרו את שירותיו של קבלן בניין שנותן את כל סוגי השירותים לבניית בית שיפוצים והרחבות מבנים, ושיש לו ידע שמבצע עבודות תשתית, שלד וגמר, עבודות בטון ומנוסה בעבודות הנדסה בנאיות.